Domů Design 8 skvělých technických inovací do domu

8 skvělých technických inovací do domu

Sdílejte

Chytré telefony velmi rychle získávají převahu na trhu nad již lehce zastaralými „hloupými“ telefony. Nové možnosti aplikací navíc jejich působnost rozšiřuje i za hranice osobního využívání. Například můžete svůj smartphone používat k organizaci věcí kolem domu a bytu. Umožňují absolutně zefektivňovat život. Mít však dokonalý přehled o nejnovějších trendech v aplikacích pro mobilní telefony a gadgetech není nic snadného.

Podívejte se na několik vybraných technologických gadgetů do vaší domácnosti. Některé jsou zatím pouze koncepty, jiné již obohacují domácnosti lidí.

1. DoorBot

DoorBot je malé zařízení, visící přede dveřmi. Jeho účel ani vzhled se moc neliší od klasického zvonku. Uvnitř bychom však našli Wi-Fi a také kameru. Po zazvonění vám příjde zpráva s obrázkem toho, kdo stojí před vchodem. Bude pak už jen na vás, zda jej pustíte do domu, nebo budete dělat „mrtvého brouka“.

10 skvělých technických inovací do domu-1

2. Milk, please! (Mléko, prosím!)

Tato služba neslouží pouze k pořizování mléka, jak by mohl napovídat název. Je to něco, jako nákupní sociální síť. Princip je jednoduchý: Potřebujete koupit například mléko? Možná je některý z vašich sousedů či blízkých známých právě na nákupu. Dáte tedy požadavek na síť a pokud budete mít štěstí, vaše mléko přijede až k vám. Službu vytvořili v Berlíně, částečně s myšlenkou na sbližování lidí. Váš nákup totiž může vyřídit také úplně cizí osoba žijící ve vašem okolí. Vše navíc můžete vyřídit skrze aplikaci ve vašem telefonu.

10 skvělých technických inovací do domu-2

3. CubeSensors

Za nespavostí může být řada problémů. Hluk, nesprávná teplota v pokoji, vlhkost vzduchu, atd. CubeSensors je chytrá krabička, která monitoruje právě vlhkost, světlo, tlak či ovzduší. Senzory v kostce pak do vašeho telefonu pošlou doporučení ohledně úpravy prostředí na vhodnější hodnoty.

10 skvělých technických inovací do domu-3

4. EcoVea sprchový systém

EcoVea je prostředek úspory peněz za vodu. Pokud je nainstalován ve sprše, dokáže během vaší očisty recyklovat špinavou vodu a čistou ji zase vpouštět do vaší sprchy. Tímto systémem si můžete dopřávat i dlouhé koupele, aniž byste si museli lámat hlavu se spotřebou.

10 skvělých technických inovací do domu-4

5. Zalij mě

Tyto systémy jsou ideálními prostředky záchrany vašich domácích rostlin. Nebudeme si nic nalhávat, ale vzpomenout si zalít květinu může být často nadlidským úkolem. I přesto nás však zamrzí pokud vidíme, že naše rostlina odešla za hranici životaschopnosti. Jednou z možností, jak zaručit vaší kytce dlouhý život, je, nechat ji, aby vám sama řekla, že něco potřebuje. Systém pracuje na jednoduchém principu měření vlhkosti a živin v květináči, pokud naměří nedostatek čehokoliv, přijde vám skrze aplikaci upozornění, že vaše květina potřebuje zalít či přesadit. Prostředků pro měření existuje mnoho od tyčinkových senzorů až po chytré květináče.

10 skvělých technických inovací do domu-5

6. Oru Kayak

Je léto, a tak jsme do „domácích“ inovací zařadili i skládací kajak. Není to sice tak docela domácí vychytávka, ale rozhodně by i doma našel využití. Je totiž velký rozdíl mezi tím, mít v malém bytě velký kajak, nebo v malém bytě pohodlně složený kajak, který se vejde do šatní skříně. Tento kajak lehce složíte do velikosti kufříku. Ku podivu do něj však neteče a na vodě se tedy neutopíte (teoreticky).

10 skvělých technických inovací do domu-6

7. Inteligentní zrcadlo

„Zrcadlo, zrcadlo, pověz, kdo  je v zemi zdejší, ze všech lidí nejkrásnější!“ Tuto informaci se možná od chytrého zrcadla nedozvíte, ale za to vám umožní dozvědět se mnoho jiných věcí. Na inteligentních zrcadlech se pracuje na mnoha místech ve světě. Často pak vidíme videa s úžasnými koncepty, kde zrcadlo ukazuje počasí, zprávy ze sociálních sítí, vaši teplotu, kalendář a mnoho dalšího. A ještě je absolutně interaktivní, takže si veškeré informace můžete přeskupovat, procházet či mazat. Navíc komunikuje s vaším smartphonem a tak například rozečtené zprávy během čištění zubů můžete dočíst při snídani.

10 skvělých technických inovací do domu-7

8. Vurv Wall Desk

Stůl připevněný na stěně, otevírající se jako skříň. Tento koncept nespadá až tak do kolonky „technické“, avšak rozhodně je to skvělá inovace do malých bytů. Deska stolu kryje několik skříněk a poliček, takže kromě místa pro jídlo poskytuje veškerý komfort pro práci. 10 skvělých technických inovací do domu-8