Domů Videa 12 zvířat, u kterých nebudete věřit, že jsou skutečná

12 zvířat, u kterých nebudete věřit, že jsou skutečná

Sdílejte

Reálná zvířata, která bychom však spíš zařadili do kolonky „ze sci-fi filmů“. Vypadají, jako kdyby se na nich vyřádili filmoví režiséři z hrůzostrašných hororů. Nebo bychom je mohli snadno přirovnat k Pokemonům. Přesto jsou tato zvířata skutečná.

1. Brazilský Tree Hopper

Fakta: Tento hmyz, vědci nazývaný Bocydium globulare, se nachází v Brazilských oblastech. Živí se převážně listy. Velké koule na vrcholu hlavy hmyzu kupodivu nejsou oči, jak by se mohlo zdát. Ve skutečnosti jsou ještě stále poněkud záhadou. Podle vědců se jedná o ochranu před útokem dravců nebo mají nějakou poznávací funkci.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-1

Ano, tento hmyz je zcela reálné,list stravování a sláva Bush byt chyba , že vědci láskyplně nazývají Bocydium globulare . 12 zvířat

2. Červenoretá batfish

Fakta: Ryba Ogcocephalus Darwin I se živí dalšími malými rybami či korýši typu krevet. Ačkoliv žije v moři, patří mezi velmi špatné plavce. Dokonce používá své prsní ploutve k poskakování. Její hřbetní ploutev slouží jako lákadlo pro kořist. Stejně tak struktura na hlavě, tzt. illicum. 

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-2

3. Obří kolonie ohnivek

Fakta: Dlouhý, válcovitý útvar je tvořen stovkami až tisíci jednotlivými ohnivkami. Ohnivky patří mezi pláštěnce. Na rozdíl od ostatních pláštěnců však nejsou pevně poutané k mořskému dni, ale jsou volně plovoucí. Mohou mít až několik metrů na délku.

4. Ohnivý růžový slimák

Fakta: Tento pozemní měkkýš žije na hoře Kaputar v Novém Jižním Walesu v Austrálii. Je to jediné místo, kde byli tito slimáci pozorování. Ve dne se ukrývají v plesnivém listí, v noci pak vyráží okusovat plíseň a mechy ze stromů.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-3

5. Atretochoana eiselti

Fakta: Atretochoana  je často přezdívána penisový červ, ačkoli není ani penisem, ani červem. Je to tetrapod. Zajímavostí je, že si vědci nejsou přesně jisti, jak dýchá. Má širokou plochou hlavu, uzavřené nozdry a zvětšená ústa. Atretochoany jsou velmi vzácné. Zatím jsou známy pouze dva dochované exempláře. Znovuobjevena byla před dvěma lety.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-4

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-5

6. Mořské prase

Fakta: Scotoplanes není ani tak prase, jako spíše mořská okurka. Žije na dně hlubokých oceánů, především v Atlantiku. Živý se organickými částicemi z mořského bláta. Například je můžeme najít v blízkosti mrtvých velryb. Jejich nohy připomínají zakrnělé trubky. Jejich pohyb je však ovlivněn především vodními proudy a jejich nafukováním a vyfukováním.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-6

7. Archosargus probatocephalus

Fakta: Tato ryba se většinou nachází v jižních vodách kolem poloviny Atlantiku a Texasu. Má  pevné čelisti s několika řadami velkých zubů, které jsou až znepokojivě podobné lidským zubům. Kupodivu se jedná o jedlou rybu, která je však spíše známá jako zlodějka návnad. Živí se především ústřicemi, škeblemi či kraby.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-7

8. Skalňák andský

Fakta: Tento pták žije v andských lesích v Jižní Americe. Je považován za národního ptáka Peru. Samci se značně liší od nenápadných samiček. Mají zářivě oranžovou hravu a velký hřeben, černý ocas a žluté končetiny. Samičky jsou oproti tomu hnědé s malou hlavou. Po páření klade samice vejce do hnízda z vlhké zeminy pod skalním převisem. O mládě se stará sama.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-8

9. Žralok šotek

Fakta: Mitsukurina owstoni je považován za živoucí fosilii, neboť se za 125 milionů let takřka nezměnil. Tento vzácný žralok žije hluboko v oceánu. Jeho tělo je bílé nebo šedé, kvůli částečné průhlednosti kůže se však může jevit růžový (krev proudí blízko povrchu těla). Dospělí mohou mít 10 – 13 stop. Mají dlouhý zploštělý „bodec“ a vystouplé čelisti (velmi zákeřné čelisti, jak uvidíte na videu). Na bodci má speciální orgán, díky kterému cítí elektrické pole možné kořisti.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-9

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-10

10. Obří stejnonožec

Fakta: Bathynomus giganteus je největší stejnonožec na světě. Žije v chladných, hlubokých vodách Atlantiku a může dorůst 19 až 36 cm. Jeho váha dosahuje až 1,7 kilogramů. Tělo mají složeno z jednotlivých plátů, díky čemuž se mohou stočit do klubíčka, jako ochranu před nepřáteli. Jsou to primárně mrchožrouti, takže jejich hlavní stravu tvoří mrtvé ryby, velryby nebo chobotnice. Zvládnou však ulovit i pomalu se pohybující zvířata.

 

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-11

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-12

11. Velemlok čínský

Fakta: Jedná se o největšího mloka na světě (zároveň také o největšího obojživelníka). Je na seznamu kriticky ohrožených druhů, protože byl velmi často používán v čínském lidovém léčitelství. Jeho délka může dosáhnout až 180 cm. Živí se hmyzem, žábami, nebo rybami. Má jen velmi malé oči, proto využívá spíše speciální smyslové uzly, které se nachází v řadě od jeho hlavy až k ocasu. Jeho zvukové vyjádření připomíná kňučení, syčení či pláč. Velmi často může znít jako malé lidské dítě, proto se mu přezdívá i dětská ryba.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-13

12. Divoký pes africký

Fakta: Tento pes by neměl být zaměňován s Lycaon Pictus. Tento pes byl dříve domáckým africkým plemenem, které se však vrátilo do volné přírody. Vyhýbají se kontaktu s člověkem.

12 zvířat u kterých nebudete věřit že jsou skuteční-14